do kasy suma: 0,00 zł
Rodzaje drutów - czym się kierować przy zakupie? 0
Rodzaje drutów - czym się kierować przy zakupie?

Drut i włóczka to dwa podstawowe akcesoria do robienia na drutach. I choć w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się metoda robienia na drutach bez drutów, tzw. arm knitting, to jednak tradycyjna technika jest częściej wybierana. Jak wybrać odpowiednie druty? Czym się kierować i na, co zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdźcie!

Zestaw początkującej dziewiarki – czy warto inwestować?

Początki bywają trudne! Powie ci to każda osoba, która niegdyś zaczynała swoją przygodę z dziewiarstwem. Opanowanie poszczególnych technik i metod nabierania oczek nie jest jednak tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odrobina chęci, sporo wolnego czasu... i wytrwałości. Decydując się na zakup pierwszego zestawu akcesoriów dziewiarskich, warto najpierw zaznajomić się z ich specyfikacją, jak i przeznaczeniem. Szeroki wybór asortymentu na rynku nie ułatwia, a wręcz utrudnia podjęcie słusznej decyzji. Przed zakupem dobrze się zastanów, co tak naprawdę będzie ci potrzebne. Jeśli nie jesteś pewna czy robienie na drutach jest dla ciebie, zapytaj swojej mamy lub babci, czy nie mają gdzieś w zanadrzu pochowanych włóczek i drutów. Na pewno coś dla ciebie znajdą - gwarantujemy!

Rodzaje drutów - przegląd

Niby proste jak drut... a jednak! Stawiając pierwsze dziewiarskie kroki, natkniesz się na całe spektrum rozwiązań i możliwości. Poszukiwania idealnych drutów do najłatwiejszych nie należą. Druty różnią się od siebie nie tylko wyglądem czy materiałem wykonania, lecz także specyfikacją i ich przeznaczeniem. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki poradnik, który rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli wam dokonać trafnego wyboru. Jakie rodzaje drutów wyróżniamy?

Druty proste

Co, ciekawe druty proste może podzielić na dwie podkategorie. Klasyczne druty proste to jedne z najstarszych, a zarazem najczęściej wybieranych typów drutów do robótek ręcznych. Są ostro zakończone, a ich tępa końcówka zabezpiecza oczka przed zsunięciem. Choć jest to tradycyjne rozwiązanie, druty te są mało wygodne, tym samym nasze ręce są obciążone, a my szybciej się męczymy. Nie są bowiem zalecane u osób, cierpiących na zwyrodnienie stawów. Druty pończosznicze natomiast są o wiele krótsze. Zakończone ostro z obu stron, sprawdzą się świetnie do robótek ręcznych robionych małymi okrążeniami, które nie wymagają szycia.

Druty okrągłe

Druty okrągłe, znane potocznie jako druty z żyłką, są doskonałą alternatywą drutów prostych. Ich uniwersalny charakter pozwoli ci tworzyć nietuzinkowe wzory i cieszyć się nowo nabytymi umiejętnościami. Druty z żyłką są niesamowicie wygodne, tym samym nadają się idealnie do cięższych robótek. Nie obciążą naszych rąk i ułatwią pracę z dzianiną. Druty te powinny być odpowiednio długie, aby oczka się nie zsuwały. Co istotne, możesz bez problemu z nimi podróżować. W przeciwieństwie do drutów prostych nie ulegną one złamaniu i zmieszczą się do torebki.

Druty pomocnicze

Trzeci, ostatni rodzaj drutów, o których wspomnimy, możemy z łatwością zastąpić agrafką. Druty pomocnicze, tzw. druty do warkoczy służą do przekładania oczek na drugi drut i przerabiania ich w konkretnym punkcie. Kształtem przypominają skrzydła ptaka lub literkę U. Są jednak dość kłopotliwe...

Na, co jeszcze zwrócić uwagę?

O kształtach drutów wiecie już niemal wszystko! Przy wyborze konkretnego rodzaju, warto zwrócić uwagę na nasze preferencje oraz oczekiwania. Znając podstawowe kształty, będzie ci łatwiej dopasować rodzaj indywidualnie do siebie. Grubość i kształt mają ogromne znaczenie. Wśród profesjonalnych dziewiarek istnieje powszechna zasada – im grubsza włóczka, tym grubsze druty zalecane. Znajomość techniki odczytywania banderoli z całą pewnością będzie przydatna.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl