do kasy suma: 0,00 zł
Podstawowe akcesoria do robótek ręcznych – jak zacząć 0
Podstawowe akcesoria do robótek ręcznych – jak zacząć

Wszelkie robótki ręczne i rękodzieła bardzo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie – relaksują, pobudzają kreatywność, pozwalają zająć czymś głowę i oderwać się od codziennych problemów. Dlatego też zyskują taką popularność, a w sklepach coraz częściej spotkać możemy ubrania i akcesoria zrobione ręcznie, na drutach lub szydełku. Nie każdemu się to podoba, ponieważ takie dodatki swoją oryginalnością przyciągają wzrok, jednak trzeba przyznać, że są to nietuzinkowe rzeczy, często robione samemu lub przez najbliższe osoby. Z pewnością podczas wyjścia ze znajomymi nie spotkamy osoby z takimi samymi, ręcznie stworzonymi na drutach lub też szydełku ciuchami czy gadżetami.

Pierwsze zakupy – jakie druty dla początkujących?

W pasmanteriach wybór jest ogromny i jako osoby początkujące nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile rodzajów drutów czy szydełek istnieje. Najlepiej jest zacząć na drutach grubszych, np. rozmiar 12, i grubszej włóczce. Taki zestaw znacznie ułatwia naukę, a efekty widoczne są dużo szybciej, przez co się nie zniechęcamy. Podobnie sytuacja wygląda z materiałem wykonania drutów – do wyboru są takie ze stali, aluminium, akrylu, plastiku, a nawet drewna i bambusa. Akrylowe i plastikowe, ze względu na swoją niewielką wagę, będą świetne na początku. Dzierga się nimi lekko i są tanie, więc w razie gdy zajęcie nam się nie spodoba, nie stracimy zbyt dużo pieniędzy. Na rynku znajdziemy druty proste i okrągłe. Do ćwiczeń wystarczą nam te proste, jedno-, a nie dwustronne, czyli takie, której z jednej strony zakończone są ostrym czubkiem, a z drugiej zgrubieniem przytrzymującym robótkę.

Znajdź szydełko dla siebie

Szydełko to równie popularne narzędzie, co druty, jednak nie trzeba się skupiać na pracy dwoma rękami. Podobnie jak przy wyborze drutów, mamy różne grubości, metalowe, gumowe i plastikowe końcówki, czy bardziej designerskie wzorzyste lub z niespotykanych materiałów. Zbudowane jest z haczyka, którym nabieramy później włóczkę, uchwytu oraz trzonka. Musimy wiedzieć, że od wyboru grubości szydełka będzie zależał finalny wygląd naszego projektu. Na włóczkach zazwyczaj znajdują się informacje o tym, jaki rozmiar narzędzia będzie najbardziej optymalny – im grubszy materiał, tym grubsze szydełko. Jeśli jednak lubimy eksperymentować, możemy sobie pozwolić na wybór szydełka większego – wtedy nasz wyrób będzie bardziej „dziurawy” – lub mniejszego – aby mieć bardziej zbitą robótkę, ten trik często stosuje się w przypadku robienia zabawek.

Wiele początkujących dziewiarek zaczyna właśnie od szydełka, bo nie musi skupiać się na ruchach obiema dłońmi, a jedynie na jednej. Jednak to na drutach zrobimy ciepłe zimowe szaliki czy swetry. Szydełko świetnie sprawdzi się przy tworzeniu ozdób do domu, małych torebek czy lekkich, letnich sukienek. To, co będzie dla nas ciekawsze, zależy tylko od indywidualnych preferencji, jednak warto spróbować obu technik.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl