Ludzka wyobraźnia nie zna granic! Czy znacie kogoś, kto pasjonuje się robótkami ręcznymi? Bo my tak! Nie da się ukryć, iż na przestrzeni ostatnich lat, robótki ręczne zaczęły powracać do łask. Niegdyś kojarzone z zajęciem dla starszych kobiet, dziś cieszą się dużą popularnością wśród nieco młodszych osób. Jeśli od zawsze interesowały was ręczne robótki, a praca z włóczką czy kordonkiem dotąd stanowiła dla was wiedzę tajemną - koniecznie zostańcie z nami! W niniejszym artykule przedstawimy wam 3 najpopularniejsze techniki dziewiarskie.
Skończyłaś upragniony projekt i nie wiesz, jak spożytkować resztkę włóczki? A może... gdzieś w zanadrzu odnalazłaś pojedyncze motki w twoich ulubionych kolorach? Świetnie się składa! Tym razem postanowiliśmy przygotować dla was krótki poradnik w nieco innym wydaniu! Jak wykorzystać resztkę włóczki? Zobaczcie same!
Drut i włóczka to dwa podstawowe akcesoria do robienia na drutach. I choć w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się metoda robienia na drutach bez drutów, tzw. arm knitting, to jednak tradycyjna technika jest częściej wybierana. Jak wybrać odpowiednie druty? Czym się kierować i na, co zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdźcie!
Robótki ręczne to dość pracochłonne zajęcie. Zaznajomienie się z elementarnymi zasadami i technikami obróbki wymaga czasu, cierpliwości, a przede wszystkim chęci. Jak zacząć pracę z włóczką, szydełkiem i drutami? Czy warto korzystać z internetowych tutoriali i poradników? Czy udział w warsztatach dla początkujących dziewiarek pod okiem profesjonalistów jest konieczny? Odpowiadamy!
Makrama to metoda wykonywania robótek ręcznych – i to dosłownie, ponieważ jest to technika dziergania na palcach. Nie potrzebujesz igły, szydełka, drutów ani nawet doświadczenia dziewiarskiego. Jedyne czego potrzebujesz to: chęci, trochę cierpliwości i oczywiście czas. Zobacz, jak wygląda makrama dla początkujących.
Robótki ręczne mogą wydać się skomplikowanym zajęciem. Początki potrafią być trudne, a opanowanie poszczególnych technik wymaga czasu oraz niebywałej cierpliwości. Bardzo często zrażamy się do nowej pasji, irytujemy, gdy coś pójdzie nie tak, jednocześnie zapominając, iż wspięcie się na wyższy poziom, przyjdzie wraz z kolejno wykonanymi projektami. Popełniane błędy pozwolą nabrać większej wprawy i ułatwią dalszą pracę. Poniżej przedstawiamy listę niedociągnięć, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi oraz błędów popełnianych przez początkujących!
Wraz z rozpoczęciem września warto zmienić dekoracje w domu, a jeśli jesteśmy zapalonymi dziewiarkami, to koniecznie powinnyśmy zrobić je własnoręcznie. Oprócz tego, że własne robótki możemy dopasować do indywidualnego stylu naszego mieszkania, to dodatkowo będą one prezentowały się wyjątkowo oryginalnie. Dodatkowo możemy je podarować komuś na prezent. Jakie więc dekoracje możemy zrobić na szydełku, które idealnie nadadzą się na jesień? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.
Rozwiązania, które ułatwiają życie, są nam niezwykle potrzebne, dlaczego więc nie ułatwić sobie również wykonywania robótek ręcznych? Aby nie męczyć się z pewnego rodzaju nieprzyjemnościami, które zdarzają nam się, podczas całego rękodzielniczego procesu, podsuwamy kilka ciekawych sposobów, na to, jak uprzyjemnić sobie dzierganie czy szydełkowanie.
Moda na wszystko, co naturalne z pewnością będzie trwać latami (i bardzo dobrze). Dzięki temu mamy pewność, że własnoręcznie wykonane siatki na zakupy, które z jednej strony są naszą cegiełką dołożoną do dbania o mniej zanieczyszczone środowisko, a z drugiej są stylowym dodatkiem, będą nam służyć przez długi czas. Jak zatem zabrać się do stworzenia tego wyjątkowego dodatku? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.
Nie raz na pewno zdarzyło Wam się, że konkretny sweter zrobiony na drutach przestał Wam się podobać. Czasami jest to kwestia zmieniających się preferencji, w innym wypadku dany kolor nie jest już w modzie, ostatecznie mógł on już przejść swoje, przez co nie prezentuje się już tak dobrze, jak na początku. Totalnie w stylu zero waste jest odzyskiwanie włóczki właśnie z takich robótek, które dłużej nam nie posłużą, a jedyną ich przyszłością jest wylądowanie w czeluściach naszej szafy. W jaki sposób więc odzyskać włóczkę ze starych swetrów? Tego dowiecie się z naszego artykułu.
Z uwagi na zbliżające się gorące miesiące przygotowaliśmy artykuł, w którym opowiadamy, co nieco o włóczkach, które warto wybrać, jeśli zamierzamy tworzyć własne ubrania. Zaciekawieni? Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy mają frajdę z dziergania i szydełkowania.
Możemy obserwować istny renesans rękodzieła. Kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci niezależnie od wieku stają się coraz bardziej zafascynowani tym hobby. Dzięki robótkom ręcznym możemy się z łatwością odprężyć, a jednocześnie podbudowywać poczucie własnej wartości poprzez oglądanie efektów swojej pracy, podnosząc dodatkowo swoją motywację i poczucie własnej skuteczności
Biorąc pod uwagę fakt, że do Wielkanocy zostało nam niewiele czasu, warto zastanowić się, w jaki sposób udekorujemy swój dom w tym roku. Oczywiście możemy wydawać krocie na komercyjne ozdoby, które będziemy mogli zobaczyć na wielu wielkanocnych stołach. Jednak możemy wybrać inną drogę, a mianowicie sami przygotować własnoręczne ozdoby na szydełku, które będą oryginalne i idealnie dopasowane do stylu naszych wnętrz. Zapraszamy do zapoznania się z wielkanocnymi inspiracjami, które możecie zrobić na szydełku.
Robótki ręczne dla wielu z nas stają się nie tylko relaksującym zajęciem, ale i pasją. A jak dobrze wiemy, kiedy się czymś fascynujemy, chcemy się w tym kierunku rozwijać. Dlatego dziś przedstawiamy artykuł, który będzie dotyczył różnych sposobów na zamykanie oczek w dzianinowych robótkach ręcznych. Zapraszamy do lektury.
Każda dziewiarka z przekonaniem powie, że tworzenie robótek ręcznych dla dzieci to jedno z najprzyjemniejszych, ale też skomplikowanych zadań, ponieważ nie każda włóczka sprawdzi się u naszych pociech. Inne motki przydadzą się przy robieniu czapek czy szalików, inne do ubranek na co dzień, a jeszcze inne odpowiednie będą do zabawek – jak się w tym nie pogubić? Poznajcie 10 polecanych modeli włóczek na wyroby dla dzieci.
Od kiedy robótki ręczne wkroczyły (ponownie) do grona najpopularniejszych zajęć, każdy chce nauczyć się dziergać i tworzyć własne, autorskie projekty, które zachwycą najbliższych. Pierwsza rzecz, o której musimy zdecydować to to, czy pracę zaczniemy z drutami, czy może z szydełkiem. Przedstawiamy kilka najważniejszych cech każdej z metod i podpowiadamy, co wybrać na początek.
Zdarzyło się wam usłyszeć, że dzierganie niesie za sobą same korzyści i ma nawet właściwości zdrowotne? Brzmi nierealnie, ale jednak to prawda! Dla osób, które nie wierzą na słowo, przedstawiamy X powodów, dla których warto rozpocząć naukę dziergania.
Początki nowego hobby nigdy nie są łatwe i nie ma tu znaczenia kierunek, w którym chcemy się rozwijać. W przypadku robótek ręcznych znaczenia nie ma nawet talent lub też jego brak. Wystarczą dobre chęci, cierpliwość i trochę czasu, by nabrać wprawy. Jak zacząć? Poznaj podstawowe akcesoria do robótek ręcznych i zacznij swoją przygodę z dziewiarstwem.